ÜLESKUTSE

Fotode kogumine Veneetsia 17. arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni „Väärikas kahanemine“ jaoks 02.12.2019–31.08.2020

Eestit Veneetsia 17. arhitektuuribiennaalil esindava ekspositsiooni „Väärikas kahanemine“ autorid kutsuvad kõiki eestimaalasi üles saatma fotosid viimastel aastatel „Eesti Vabariik 100“ arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames valminud linnaväljakutest ja -keskustest Tõrvas, Põlvas, Valgas, Raplas, Võrus, Kuressaares, Elvas ja Rakveres.

Kutsume üles pildistama nimetatud linnade uuendatud keskusi ning inimeste ja elu toimimist nendes. Tähtis on, et foto kannaks emotsiooni, sellel oleks näha inimesi nautimas ja kasutamas uut linnaruumi.

Fotod võivad olla nii juba avaldatud kui ka uued. Meie soov on näidata uuendatud linnakeskuseid eri aastaajal.

Eelistatud on horisontaalsed (landscape-formaadis) fotod. Foto suurus võib olla kuni 12 Mb. Igalt autorilt ootame kuni viit fotot hiljemalt 31. augustiks 2020.

Valikut fotodest kasutatakse Veneetsia 17. arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsioonil „Väärikas kahanemine“ Veneetsias ja selle ringsõidul mujal Euroopas ja Eestis. Arhitektuuribiennaal toimub Veneetsias 25.05. – 21.11.2021.a. ja seda külastab tavaliselt üle 270 000 inimese.

Eesti on Veneetsia arhitektuuribiennaalil osalenud alates 2000. aastast, seni kokku üheksal korral. Eesti ekspositsiooni produtsent ja rahvusvahelise kuraatorivõistluse korraldaja on Eesti Arhitektuurikeskus, kaaskorraldaja on Eesti Arhitektide Liit ning koostööpartnerid on Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Fields marked with an * are required